KURSY FITNESS AEROBIKU, KURS INSTRUKTORA AEROBIKU, INSTRUKTOR AEROBIKU, KURS AEROBIKU, KURS INSTRUKTORSKI, KURSY FITNESS, muzyka do aerobiku, muzyka fitness, muzyka do fitness, profesjonalna muzyka fitness, płyty muzyczne do aerobiku, płyty muzyczne do fitness, cd do aerobiku, cd do fitness

 

Pomyślnego 2017 roku !! Kolejny kurs basic aerobics już od15.03 w Olsztynie!! Body Ball , Push&Pump, Shape&Step już niebawem!!
:: szkoła fitness

Seminaria JUST CHOREOGRAPHY to warsztaty skierowane na doskonalenie techniczne oraz koordynacyjne. Ich największym atutem jest ciekawa choreografia prezentowana w różnych formach i stylach fitness. Zadaniem członków grupy Aerofit CreoTeAM jest prezentacja najnowszych trendów fitness w specjalnie opracowanych dla instruktorów lekcjach pokazowych. Udział w nich jest niezbędnym elementem kształcenia instruktorów i zalecany jest już po pierwszym etapie kariery instruktorskiej Aerofitu.

Warsztaty STEP I DANCE Choreography - to identyczna propozycja jak Just Choreography zawierająca lekcje na stepie lub wyłącznie dance i hi/lo.


Relacja z warsztatów Just Choreography - 29.09.2004 - Zielona Góra

Dlaczego nie w Zielonej Górze?: Pomysł organizowania warsztatów w mieście położonym na ziemi lubuskiej powstał wiosną tego roku. Wszystkie dotąd przeprowadzone warsztaty wniosły istotny wkład w rozwój fitnessu w danym regionie Polski i umożliwiły nauczycielom i instruktorom kontakt z nowymi trendami w fitness. Byliśmy w Olsztynie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Kielcach i Wrocławiu, ale w Zielonej Górze była to pierwsza impreza fitness. To zmobilizowało nas do opracowania specjalnego programu, którego zawartość musiała być dostosowana do poziomu wyszkolenia instruktorów. No cóż zdaliśmy się na nosa i wskazówki zebrane od naszych instruktorów. Seminarium zorganizowaliśmy w bardzo ładnym i nowoczesnym ośrodku, z którym współpracujemy od roku. Prezes Stowarzyszenia Akrobaty Sportowej wystąpił w roli współorganizatora i musimy podkreślić, że impreza udała się znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu również grona kadry ośrodka. Duże podziękowania dla Pana Prezesa Bogusława Sułkowskiego i Joasi Solan - manadżerowi imprezy ze strony Stowarzyszenia!

Atmosfera: Przyjęto nas bardzo ciepło, uczestniczące instruktorki były bardzo przyjazne a przyklejone radosne uśmiechy dodawały nam skrzydeł! Dziękujemy!

Imponujące: Pomimo dużej dynamiki ćwiczeń i wielu przećwiczonych godzin odnotowaliśmy stały poziom gotowości naszych uczestników na wszystkich lekcjach. To naprawdę imponujące! Brawo! Śmiemy zasugerować niemały wpływ klimatyzacji oraz napojów energetycznych serwowanych przez Witaminkę.

Pozytywy: Powody do dumy przyniosły naszej szkole wszystkie prezentacje. Naprawdę i programowo i organizacyjnie wyszło ... lepiej niż zaplanowaliśmy, a jeśli dodamy wielkie serca wszystkich podwykonawców to może to być powód do DUMY.

Udane: Przedsięwzięcie należy uznać za wyjątkowo udane! Dziewiczy rynek i odległy zaułek Polski i aż 86 uczestników!

Atrakcyjne dodatki: Współorganizatorzy postarali się o atrakcyjne dodatki artystów - pokazy taneczne i sportowe przedzielały każdy pokaz. To znacząco wpłynęło na ogólne wrażenie o imprezie. Pokazy mistrzowskiej kadry w akrobatyce sportowej uzmysłowiły, że w powietrzu ludzkie ciało może dokonać nieziemskich ewolucji!

Problemy: Jak zwykle znalazły się osoby, które nie rozumieją zasad autorstwa. Wszystkie nasze lekcje były autorskiej i dlatego nie można nagrywać ich przebiegu. Musieliśmy osobiście ingerować chociaż wszędzie naklejone były informacje o zakazie nagrywania! Open your mind!!!

Prezentacje Ci, którzy ćwiczyli z naszym Creo TeAM Prezenters po raz pierwszy mogli poznać metodykę Aerofitu od strony praktycznej. Dość specyficzną metodykę, którą wyróżnia precyzyjny komentarz i zastosowanie autorskich metod nauczania, z pewnością wyłapali ci, którzy lubią bywać tu i ówdzie. My instruktorzy wiemy, że minęły czasy prowadzenia lekcji bez wskazówek ułatwiających uczestnikom komfortowe wykonanie. Czasy \"gapiowskiego\" stylu już dawno minęły, a prezenterzy muszą być również plastyczni, jeśli chcą zaprezentować bardziej ambitny układ. Uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w różnych formach takich jak Tae Bo, Mambo Dance, Symetric Step, Circuit Step i Latino in 2, Thera-robics, Togu B.Co, Thera Ball-ance i Tai chi. Tak, tak, to było aż 8 lekcji! I prawie 100%-wa obecność na wszystkich lekcjach!!

Poranny blok otworzyła autorka programów Aerofitu Elżbieta Charbicka lekcją wzmacniającą Thera-robics. Uczestniczki tej nadal nowatorskiej w Polsce formy Thera-Band poznały sposób na podwyższenie kosztu energetycznego zajęć. Połączenie pracy nóg i ramion z wykorzystaniem gum i taśm było także dużym wyzwaniem koordynacyjnym. Wiemy ile trudności sprawia zsynchronizowanie kroków na podłodze z równoczesną pracą ramion, a z zestawem thera-robics trzeba było jeszcze kontrolować technikę wykonania ruchów ramion z oporem taśm. To nie było łatwe! Narastające ciepło i pieczenie w mięśniach stopniowo dawało uczucie większego zmęczenia. Ta lekcja opierała się na prostych ruchach i większej liczbie powtórzeń. Jak było widać niektórzy powinni popracować nad kompleksowymi ruchami... Zainteresowani powinni skorzystać ze szkolenia New Programms. Warto poznać i wprowadzić taką lekcję zwłaszcza, że ostatnie trendy wskazują na konieczność stosowania takich form, które zawierają zestawy ćwiczeń na koordynację mięśniową.

Debiutująca jako prezenterka Joana S. na scenę ..przetoczyła się efektownym przerzutem bokiem i gięciem w przód. No, no takie introduction zasygnalizowało wysoki poziom od strony ruchowej i tak już trzeba było trzymać! Precyzja i dokładnie przemyślana metodyka nie odstawała poziomem od umiejętności ruchowych Asi. Był to udany występ, chociaż niełatwy step zawierał wszystkie elementy utrudniające podstawową wersję bazy. Zaplanowane w różnych kierunkach i dość trudne kombinacje z przejściami tyłem podane były w taki sposób, że tylko początkujący na stepie uczestnicy musieli się poddać. Uff!! Koty za płoty!

Miłośniczka sztuk walki Katarzyna W. jak zwykle udowodniła, że jest nie tylko dynamiczna ale i naprawdę natchniona. Lekcja, której specyfika polega na dużej precyzji ciosów i kopnięć nie była trudna i to zadecydowało o zadowoleniu ćwiczących z Kasią. Niezwykle skupiona prezenterka wykonała zaplanowaną metodykę tak szybko, że nim spostrzegliśmy a już był finał lekcji. Efektowne zakończenie dodało wyrazu całej kompozycji, nic więc dziwnego, że wiele pań pytało o szkolenia tae bo.

Mambo Dance to ostatnio konik Ani P. i nie należał do zbyt łatwych lekcji. Oryginalne wstawki podskoków dance wplecione w kroki marszowe wykonały wszystkie instruktorki, a to za sprawą komentarza i sprawnej metodyki. Asymetryczna choreografia wprowadzona została przez Aerofit trzy lata temu, dziś spotkać ją można na wszystkich konwencjach. Jednak jej przeprowadzenie jest ("wyższą szkołą jazdy)"i wymaga dużej orientacji w zaawansowanych metodach. Temu zadaniu znakomicie sprostała Ania, a dynamiczne i dobre techniczne wykonanie podkreślały jej godne podziwu wyszkolenie. Wspomnieć należy o sposobie kontaktu z grupą, który charakteryzuje prowadzenie Ani - spontaniczną radość i dużą swobodę no cóż .. monologu!

Druga lekcja stepu w wykonaniu Elżbiety Charbickiej oparta była na zaawansowanej choreografii i niestandardowych rozwiązań wzorów kroków, która wykorzystywała kroki chachy i mambo. To co było proste zamieniło się w atrakcyjne rozwiązania. Sekwencje choreograficzne przedzielone były ćwiczeniami w parach z wykorzystaniem taśm Thera Band. Najmocniejszym atutem założycielki Aerofitu jest doświadczenie toteż doskonała metodyka i przedziwne wariacje bardzo się podobają. Ci, którzy nigdy nie ćwiczyli na stepie z podziwem patrzyli na ćwiczących finałowy układ instruktorów.

Kolejne występy Ani i Asi pozwoliły odpocząć od dynamicznych choreografii, z dużym zaciekawieniem oczekiwano przebiegu lekcji na piłkach Thera-Band i aero-stepach Togu B.Co. Spokojny przebieg ćwiczeń bardzo pasował do osobowości Asi, która na piłce wykonała 30 minutowy program wzmacniania i kilka ćwiczeń równoważnych. Za to Ania, znana naszym instruktorom z nieposkromionej dynamiki musiała założyć niewidzialne paralizatory, gdyż utrzymanie równowagi na aero-stepach wymaga dużego skupienia i napinania mięśni posturalnych w odpowiednim układzie ciała. Opracowane wolne przejścia sprawiały sporo kłopotu i wiele pań przekonało się, że równowaga ich mięśni nie jest najlepsza! B.Co okazało się więc testem równowagi i sprawności mięśni kręgosłupa.

Ostatnie dwie lekcje dostarczyły kolejnych dwóch wrażeń. Latino w parach w wykonaniu Ani i Kasi zaraziło spontaniczną ekspresją pomimo wielkiego zmęczenia. Lekcje w parach są najbardziej radosne i sprawiają, że czujemy się jak na dyskotece. Co prawda pomyłki jednej z pary ćwiczących wprowadzały trochę bałaganu, mimo to nic nie mogło odebrać radości z zabawy. Okraszony wdziękiem i humorem ("nawiedzonych") CreoTeAmek pokaz doceniono gorącymi brawami. Rzeczywiście należy przyznać, że lekcja należała do jednych z najbardziej zabawnych w naszej działalności!

Bardzo zmęczone, ale niestrudzone osoby dostąpiły wreszcie zaszczytu pracy z Mistrzem Tai chi chuan. Robert Obara przygotował proste ćwiczenia oddechowe i płynne formy w wydaniu specjalnym. Jego układu nie można się nauczyć, ale na pewno można się zarazić ciepłem, spokojem i harmonią ruchów, jaką zaprezentował w tej lekcji. Zapowiadamy już zatem letnią sesję ćwiczeń z Robertem na tygodniowym obozie letnim.

Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w kreatywnych spektaklach Aerofitu zapraszamy na kolejne planowane w Nowym Roku! Śledźcie nasz terminarz i do następnego!

:: Partnerzy

fitprofit

:: sonda
Poszukuj? kursu podstawowego..
-
-
-
-
-
Jestem zainteresowana kursem w:
-
-
-
-


KURSY FITNESS WROCŁAW, KURSY AEROBIKU WROCŁAW, KURSY FITNESS OLSZTYN, KURSY AEROBIKU OLSZTYN, KURSY FITNESS AEROBIKU GDAŃSK, KURSY FITNESS AEROBIKU BIAŁYSTOK, KURSY FITNESS AEROBIKU ELBLĄG, KURSY FITNESS AEROBIKU EŁK, KURSY FITNESS ŁÓDŹ, KURSY AEROBIKU ŁÓDŹ, KURSY FITNESS AEROBIKU BIAŁYSTOK, KURSY FITNESS AEROBIKU SOSNOWIEC, KURSY FITNESS AEROBIKU, KATOWICE, KURSY FITNESS AEROBIKU KIELCE